VŠECHNY VÁS ZDRAVÍM

Mohu na začátku drobnou radu.. ? Sny se Vám neplní jen tehdy, když jím silně věříte, ale hlavně když pro jejich splnění děláte maximum.. !!

Motorky a celý motocyklový svět se mi stal vším, co mám, co dělám a co mě zajímá.

Každá nadcházející sezóna je novým poznáním, další projekt je velkou výzvou a zdolaná meta, či úspěch po závodech je motivací jít stále kupředu..

„Stunt Riding“ je právě o motivaci. Proto jsem si tento sport v roce 2003 ve svých 15-ti letech vybral..  Jmenuji se Adam Peschel a jsem profesionální motocyklový kaskadér.

Téměř 5 let „plácání“ se v něčem co je nepřínosné, nebezpečné, drahé a nikdo tomu nevěří.. Přesně takhle vypadaly první kroky, za které jsem v životě vděčný.. Kdyby se totiž nestaly, člověk by si nevážil toho, kam se dokázal posunout. Rok 2010 je pro mne začátkem opravdu aktivního ježdění, vzdávám se ostatních sportů a začínám pociťovat první úspěchy, které se pro mne staly silným motorem.  Počátkem roku 2014 jsem se rozhodl také opustit zaměstnání a tím se definitivně naplno věnovat sportovní kariéře ve „Stunt Ridingu“

Působím také jako testovací jezdec, Instruktor bezpečné jízdy na motocyklu pro motorkáře, kteří se chtějí zdokonalit v ovládání své motorky a celkově tak přispívat pro bezpečnější silnice.

V roce 2012 jsem spoluzakládal první kaskadérskou školu v České republice, kterou jsme společně s Masarykovým okruhem začali v sezóně 2016 posouvat na profesionální úroveň. Se svou show cestuji ne jen po celé České republice, Evropě, ale i po celém světě – jako například v Číně nebo ve Spojených Arabských Emirátech.

Kromě aktivního soutěžení se velice zajímám o rozvoj stuntridingu v ČR a proto tuto myšlenku podporuji ne jen výukou jízdy „Po zadním“ v projektu Motoškola Po Zadním na Masarykově okruhu, ale také pořádáním české prestižní soutěže s názvem CZECH STUNT DAY. Jednoduše vedu poměrně nudný a nezajímavý život…!! :))

Soutěžní kariéra

Aktivní soutěžení je jeden z důležitých pilířů sportovní kariéry, který se snažím každý rok zlepšovat a rozšiřovat. Obsahuje náročnou vlastní fyzickou a psychickou přípravu, ale taky důležitou a pečlivou přípravu motocyklu, bez kterého jezdec není jezdcem..  Cestování po evropských soutěžích je sice náročné, ale zdaleka né tak jako to zámořské.. V roce 2016 jsem poprvé posílal motocykl na závody mimo Evropu. Bylo to šílené dobrodružství a už se těším na další.

 

 

 • 3x vicemistr ČR ve Stunt Ridingu v letech 2012, 2013, 2014
 • 3.místo – Smash Baltic Open, Estonia 2015
 • 1.místo – Drift Contest, England 2015
 • 1.místo – Drift Contest, England 2016
 • 3.místo – European Stunt and Streetbike festival, England 2016
 • 2.místo – Kurlant Stunt Eurocup, Latvia 2016
 • 2.místo – Czech Stunt Day – International Streetbike Competition 2016
 • 2.místo – Team Czech, German Stunt Days, Germany 2016
 • 2.místo – Ouest Bike Show, European France Championship 2016
 • 3.místo – World Stunt Masters Cup, Dubaj, United Arab Emirates 2016
 • 2.místo – Ace Global Stunt Starz, Irsko, Velká Británie 2017

 

 

 

TECHNIKA

KAWASAKI ZX – 6R 636, 2004

tabulkaKaskadérskou Moto-Show jezdím na speciálně upraveném motocyklu.

Hlavní trubkový pevnostní rám, externí odfuk motoru, upravené sedadlo spolujezdce, na zakázku upravovaná nádrž, železné držáky stupaček, ochranné rámy motoru, zesílené brýle, clip-on řídítka, racingová přední radiální pumpa, pancéřové hadice, větší zadní kotouč + 4. pístkové třmeny na zadní brzdu, třetí brzda pod spojkou, hrazda, rozeta 62 zubů, odpojené náklonové čidlo, laděná koncovka.

        

 

SPECIAL BROTHERS

special brothersOkolo Stunt Ridingu se pohybuje spoustu lidí,přátel, kamarádů a fanoušků, kteří k tomu neodmyslitelně patří a tu část která fandí a podporuje ADAM-SPECIAL, tu jsem jednoduše nazval „SPECIAL BROTHERS“.

Fanoušci, kteří se mnou jezdí společně trénovat, podporovat show a nebo jen doprovázejí na soutěže. Jste pro mě důležitý support a za to Vám děkuji !

Pokud fandíte stuntridingu, chcete mít originální kousek v šatníku a zároveň tak podpořit šíleného stuntridera, objednejte si stylový kousek do svého šatníku. Stačí kouknout do sekce e-shop nebo kontaktovat na info@adam-special.cz.

PODĚKOVÁNÍ

Závěrem bych chtěl poděkovat především rodičům za respektování toho co jsem začal dělat ještě ve věku nezletilém a jejich nekonečnou a neustálou podporu.

Velice děkuji všem sponzorům a partnerům se kterými spolupracuji, Vážím si vaší důvěry !

S pozdravem,

Adam „Special“ Peschel

GENERÁLNÍ PARTNER PRO SEZÓNU 2018

PODĚKOVÁNÍ PARTNERŮM ZA PODPORU A SPOLUPRÁCI