VŠECHNY VÁS ZDRAVÍM

Na začátek bych si dovolil jeden fakt.. „Lidé se stále domnívají, že potřebují štěstí, motivaci druhých a lítost, když se něco nedaří..“

Avšak jediné co opravdu potřebujeme je věřit tomu co děláme, tvrdě a neúnavně makat..“

Motorky a celý motocyklový svět se mi stal vším, co mám, co dělám a co mě zajímá.

Každá nadcházející sezóna je novým poznáním, další projekt je velkou výzvou a zdolaná meta, či úspěch je motivací pokračovat.

„Stunt Riding“ je právě o motivaci a tvrdé práci. Proto jsem si tento sport v roce 2004 ve svých 15-ti letech vybral..  Jmenuji se Adam Peschel a jsem profesionální motocyklový kaskadér.

Téměř 5 let „plácání“ se v něčem co je nepřínosné, nebezpečné, drahé a nikdo tomu nevěří.. Přesně takhle vypadaly první kroky, za které jsem v životě vděčný.. Kdyby se totiž nestaly, člověk by si nevážil toho, kam se dokázal posunout. Rok 2010 je pro mne začátkem opravdu aktivního ježdění, vzdávám se ostatních sportů a začínám pociťovat první úspěchy, které se pro mne staly silným motorem.  Počátkem roku 2014 jsem se rozhodl také opustit zaměstnání a tím se definitivně naplno věnovat pracovní a sportovní kariéře ve „Stunt Ridingu“ a celkovém světě motorek.

Působím jako Instruktor bezpečné jízdy na motocyklu pro motorkáře, kteří se chtějí zdokonalit v ovládání své motorky a celkově tak přispívat pro bezpečnější silnice v projektu  MOTOFITNESS.

V roce 2012 jsem spoluzakládal první kaskadérskou školu v České republice, kterou jsme společně s Masarykovým okruhem začali v sezóně 2016 posouvat na profesionální úroveň. Se svou SHOW cestuji ne jen po celé České republice, Evropě, ale i po celém světě – jako například v Číně, Brazílii, Austrálii nebo ve Spojených Arabských Emirátech.

Kromě aktivního soutěžení se velice zajímám o rozvoj stuntridingu České republice i zahraničí a proto tuto myšlenku podporuji ne jen výukou jízdy „Po zadním“ v projektu Motoškola Po Zadním na Masarykově okruhu, ale také pořádáním prestižní světové soutěže s názvem CZECH STUNT DAY , která se stala v roce 2018 největší mezinárodní soutěží na světě.

 

Aktivní soutěžení je jeden z důležitých pilířů sportovní kariéry, který se snažím každý rok zlepšovat a rozšiřovat. Obsahuje náročnou vlastní fyzickou a psychickou přípravu, ale taky důležitou a pečlivou přípravu motocyklu, bez kterého jezdec není jezdcem..  Cestování po evropských soutěžích je sice náročné, ale zdaleka né tak jako to zámořské.. V roce 2016 jsem poprvé posílal motocykl na závody mimo Evropu.

 

 

 • 3x vicemistr ČR ve Stunt Ridingu v letech 2012, 2013, 2014
 • 3.místo – Smash Baltic Open, Estonia 2015
 • 1.místo – Drift Contest, England 2015
 • 1.místo – Drift Contest, England 2016
 • 3.místo – European Stunt and Streetbike festival, England 2016
 • 2.místo – Kurlant Stunt Eurocup, Latvia 2016
 • 2.místo – Czech Stunt Day – International Streetbike Competition 2016
 • 2.místo – Team Czech, German Stunt Days, Germany 2016
 • 2.místo – Ouest Bike Show, European France Championship 2016
 • 3.místo – World Stunt Masters Cup, Dubaj, United Arab Emirates 2016
 • 2.místo – Ace Global Stunt Starz, Irsko, Velká Británie 2017

 

 

 

TECHNIKA

KAWASAKI ZX – 6R 636, UNIKÁTNÍ SPECIÁL

tabulkaKaskadérskou Moto-Show jezdím na speciálně upraveném motocyklu Kawasaki, který se stal v roce 2018 naprostým unikátem. Historicky jako 1. český stuntrider jsem postavil „Stuntový bike“ ze zcela nového motocyklu, kdy všechny potřebné komponenty byly nové nebo exkluzivně na zakázku vyrobené.

Ochranné rámy motoru Milana Mlčocha, speciálně upravovaná nádrž, pevné držáky stupaček, clip-on řídítka Easy Stunt.cz, pancéřové hadice PP tuning, větší zadní kotouč, Motokotouče.cz + 4. pístkové třmeny zapojené na externí brzdovou pumpu, držák třmenu včetně aretace EasyStunt.cz, frézovaný podsedlový rám NDC, rozeta 62 zubů, laditelná jednotka Ignitech, polohovatelné zadní stupačky, laděná koncovka RP tuning, upravené zadní sedadlo spolujezdce HT moto, Design by Flexifolie.cz

SPECIAL BROTHERS CREW

Okolo „Stunt Ridingu“ se vždy pohybovala velká spousta lidí,přátel, kamarádů a fanoušků, kteří k tomu neodmyslitelně patří a tu část která fandila a stále fandí jsem jednoduše nazval „SPECIAL BROTHERS“.

V roce 2015 ovšem život zamíchal balíčkem karet a nasměřoval mou cestu a vlastně celou naší „crew“ novým směrem.. Vytvořili jsme nový oficiální team motocyklových kaskadérů s názvem „SPECIAL BROTHERS CREW“.

Tahle partička už společně existuje 10 let a stále prochází modernizací, omlazujícími procesy a hlavně neustále na něčem společné maká.

Adam Peschel, Kuba Kykal, Dejv Zavadský, Bohoušek Chmelař, Michal Holomek, Patrick Peschel a naší externisti Míra Frey a Jára Janovský.

Pokud fandíte stuntridingu, chcete mít originální kousek v šatníku a zároveň tak podpořit šíleného stuntridera a celou „Special crew“ , objednejte si stylový kousek do sbírky. Stačí kouknout do sekce e-shop nebo kontaktovat na info@adam-special.cz.

PODĚKOVÁNÍ

Závěrem bych chtěl poděkovat především rodičům za respektování toho co jsem začal dělat ještě ve věku nezletilém a jejich nekonečnou a neustálou podporu.

Velice děkuji všem sponzorům a partnerům se kterými spolupracuji, Vážím si vaší důvěry !

S pozdravem,

Adam „Special“ Peschel

GENERÁLNÍ PARTNER PRO SEZÓNU 2020

PODĚKOVÁNÍ PARTNERŮM ZA PODPORU A SPOLUPRÁCI

(kliknutím na logo zobrazíte stránku partnera)